Drugi trymestr upłynął klasie 7 bardzo szybko. W okrasie od stycznia do marca skupiliśmy się na analizie lektury A. Kamińskiego pt. ‘Kamienie na szaniec’ – dowiedzieliśmy się , co oznacza skrót ZHP i jakie były okoliczności powstania tej organizacji oraz czym były Szare Szeregi.

Początek klasy 6 pod moim okiem to przede wszystkim poznawanie siebie i rozumienie siebie. Z przyjemności ą podpisałam pakt z uczniami, że będą regularnie mieli możliwość zabawy z użyciem gier edukacyjnych podczas lekcji. W zamian wynegocjowałam całkowite skupienie na zajęciach i poprawne zachowanie.

Drodzy Rodzice,

Pierwszy semestr roku szkolnego 2018/2019 to już historia. Wielkimi krokami zbliżamy się do końca kolejnego etapu naszych zmagań edukacyjnych. Pragnę zaprezentować Państwu kilka informacji o tym, jak pracowaliśmy i czego udało nam się dokonać.

W II semestrze r. szkolnego 2018/2019 zajęcia odbywały się zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć przez 9 tygodni, w tym ferie zimowe (od 16 lutego do 23 lutego), jedne odwołane zajęcia z powodu złych warunków pogodowych (02.02.2019) oraz 4 zajęcia z religii. Dzieci znają i respektują reguły oraz zasady dotyczące norm współżycia w klasie. Łatwo nawiązują kontakty z rówieśnikami, kulturalnie odnoszą się do innych oraz stosują zwroty grzecznościowe.

Po przerwie świąt Bożego Narodzenia, przed którą dzieci brały udział w szkolnych jasełkach i śpiewaniu kolęd, uczniowie powrócili do szkoły i pochwalili się swoimi przeżyciami świątecznymi oraz przynieśli własnoręcznie wykonane książeczki z opowiadaniem "Moje Święta". Rozpoczęliśmy nowy rozdział w książce "Zima". Tutaj na początku powtórzyliśmy wiadomości z poprzedniego semestru, a następnie omówiliśmy sylwester, nowy rok i co on ze sobą niesie, powtórzyliśmy pory roku i ich miesiące oraz rozmawialiśmy o święcie babci i dziadka.

Zakończyliśmy drugi, wiosenny semestr roku szkolnego 2018/2019, w którym skupiliśmy się głównie na intensywnym ćwiczeniu czytania wierszy czy dłuższych i trudniejszych tekstów literackich oraz poznawaniu nowych liter polskiego alfabetu. Pierwsze zajęcia roku kalendarzowego rozpoczęliśmy zabawą dydaktyczną - noworoczne balony, podczas której nauczyciel zaprosił dzieci do rozmowy o tym jak witały nowy rok.

Drugi semestr w klasie zerowej był równie ciekawy jak poprzedni. Mimo, że za oknem panowała zimowa pogoda, u nas w klasie było ciepło i wesoło.

Nasza ulubiona postać Kredka przybliżyła nas do tematu zimy, ale wybraliśmy się również w podróż do Australii! Zwiedziliśmy też Londyn.

Rozmawialiśmy o pogodzie i sportach zimowych. W naszym śnie o Australii spotkaliśmy kangury i strusia, wraz z Kredką uciekaliśmy od węża...

Drugi trymestr roku szkolnego upłynął przedszkolakom na zapoznawaniu się z tajemnicami teatru, Świąt Wielkanocnych, oraz przyjściem długo wyczekiwanej wiosny. Dzieci wzięły udział w balu karnawałowym, podczas którego miały również okazję wziąć udział w zabawach i wykonać prace plastyczne związane z karnawałem, wykonały kartkę świąteczną przeznaczoną dla dzieci z domu dziecka, a chętni wzięli udział w wewnątrzszkolnym etapie konkursu recytatorskiego ‘Wierszowisko’. W dwie pierwsze soboty marca odbyły się spotkania nauczycieli z rodzicami, podczas których omawiano postępy dzieci w nauce języka polskiego.

Jesienny trymestr minął klasie siódmej bardzo szybko. Pierwsze zajęcia rozpoczęliśmy od ustanowienia, spisania i podpisania klasowego regulaminu, zarówno przez uczniów jak i wychowawcę. Sobotnie spotkania z reguły rozpoczynaliśmy ciekawymi grami językowymi, tym samym powtarzając elementy gramatyki i ortografii języka polskiego, a także rozszerzając słownictwo. Takie ćwiczenia przeprowadzaliśmy w często zmieniających się grupach i parach, a także na czas lub przy użyciu ciekawych rekwizytów, np. dzwonków recepcyjnych. Nad ortografią pracowaliśmy również poprzez pisanie dyktand, które zawsze poprawialiśmy wspólnie na tablicy.
Przyjrzeliśmy się także wybranym ćwiczeniom przygotowującym do egzaminu GCSE.

Na początku roku szkolnego omówiliśmy podręczniki szkolne do klasy szóstej. Uczniowie również zapoznali się z Kodeksem Ucznia oraz z zasadami bezpieczeństwa w szkole, a także poznali Pięć Złotych Zasad Polskiej Szkoły Sobotniej im. Jana Pawła II w St Albans

Semestr rozpoczęliśmy utworzeniem zasad klasowych oraz zapoznaniem się z zasadami szkoły. Sprawdziliśmy zasób wiedzy uczniów oraz poznaliśmy się lepiej wspomagając się zabawami integracyjnymi.
Przebrnęliśmy wspólnie przez podróż po Polsce. Zwiedziliśmy Warszawę, Poznań, Gdańsk, Piaseczno, Żelazową Wolę i Lublin. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy na temat tych miejscowości. Przy każdej okazji posługiwaliśmy się mapą Polski. Na koniec roku szkolnego chcemy połączyć miejsca o których rozmawialiśmy i stworzyć mapę podróży klasy IV po Polsce. Nie zabrakło nam również czasu na wyjaśnianie nieznanych pojęć, obejrzenie kilku ciekawych filmów edukacyjnych oraz przeczytanie wielu treściwych opowiadań i legend polskich.

Dzieci klasy 3 w większości są zdyscyplinowane na zajęciach i aktywne. Chętnie w nich uczestniczą i wykonują poszczególne zadania i ćwiczenia.

Wspólnie z dziećmi dbamy o przestrzeganie szkolnego i klasowego regulaminu zachowania, a jako nauczyciel dbam o to, by moja współpraca z rodzicami układała się jak najlepiej.