na 8-go czerwca 2019

Klasa 0

1. Proszę, aby dzieci odpowiednimi kolorami pokolorowały obrazki na s. 23.
2. Proszę czytać z dziećmi tekst s. 27. Czytanie globalne wyrazów s. 24-25 - proszę porozmawiać z dziećmi o przygodzie Kredki i jej kolegi.
3. Proszę dorysować 6 prosiaczków i odszukać „c”.

Klasa I

1. Proszę dokończyć ćwiczenia z dwuznakiem „sz” - 2 kartki rozdane na lekcji.
2. Trening z Ołówkiem (str. 32 oraz str. 33) - ćw. 2: odszukaj wyrazy, ćw. 3: proszę raz przeczytać tekst (czytanie na czas oraz codzienne notowanie czasu jest tylko DLA CHĘTNYCH).

Klasa II

1. Napisz parę zdań o swoich rodzicach. Czym się zajmują, jacy są i za co jesteś im wdzięczny/a? Czego chciałbyś im życzyć?
2. Opowiedz swoim najbliższym, czego dowiedziałeś/łaś się o Janie Pawle II na ostatniej lekcji? Poszukaj przynajmniej 2 innych ciekawostek z Jego życia i zapisz je w zeszycie.

Klasa III

1. Przeczytaj wiersz „Dzień Matki” str. 190 i wykonaj pisemnie w zeszycie zadanie 4 str. 191.
2. Proszę poćwiczyć z dziećmi ortografię „rz” wymienne/ po spółgłoskach/ w zakończeniach - arz, - erz / niewymienne oraz pisownię wyrazów „ż”. Wykonaj dowolne ćwiczenia z książki.

Klasa IV

1. Bardzo proszę znaleźć dwa fragmenty w książce „Karolcia” świadczące o tym, że Piotr i Karolcia byli dobrymi przyjaciółmi (zaznaczyć w książce i nauczyć się czytać tych fragmentów).
2. Proszę napisać w zeszycie krótkie opowiadanie pt. „co zrobiłbym/zrobiłbym, gdybym znalazł/znalazła koralik Karolci?”.
3. Osoby, które nie przeczytały jeszcze „Karolci” proszę o przeczytanie lektury.

Klasa V

1. Z rozdanych kopi podręcznika „Polski krok po kroku” proszę przeczytać dialog ze str. 126.
2. Z rozdanych kopi podręcznika „Polski krok po kroku” proszę wykonać zadania 2, 3 i 5 ze się. 126 i 127.
3. Dla chętnych, proszę wykonać mapę centrum swojej miejscowości, lub ważnej dla Was miejscowości/miasta w Polsce. Proszę to zrobić ze szczególnym zaznaczeniem ważnych budynków, placów itp...

Klasa VI

1. Proszę poćwiczyć czytanie czytanki „Wędrujemy po polskich miastach” ksero (proszę wkleić tekst to zeszytów).
2. Dla chętnych: wybrać jedno duże miasto z Polski i przygotować krótką prezentację na jego temat.
3. Proszę przećwiczyć materiał, który przerobiliśmy w ramach przygotowania do testu na koniec roku.

Klasa VII

1. Proszę wykonać plakat oraz przygotować krótką prezentację na temat dowolnie wybranego parku narodowego w Polsce (ksero rozdane na lekcji).
Udanej przerwy i do zobaczenia 8 czerwca!