na 29-go czerwca 2019

Klasa 0

1. Figlarna Kredka 3 str. 38. Nauka czytania tekstu obrazkowo-wyrazowego. Połącz brzegi Wisły wg wzoru, wyszukaj „w”.
2. Str. 34-35 Utrwalenie wiersza „Warszawska Syrenka”. Czytanie wyrazów str. 35. Zapal światła w oknach warszawskich budowli. Policz ukryte kredki i napisz wynik pod wierszem.
3. Uczymy się pisać. Ćwiczenie pisania litery „W, w”

Klasa I

1. Proszę wypełnić i rozwiązać krzyżówkę z dwuznakiem Dz, dz, strona 50, Sprytny Ołówek.
2. Tak jak wyjaśniłam dzieciom na lekcji, proszę napisać po jednym słowie pod każdą literą alfabetu (kartka z alfabetem rozdana dzieciom na lekcji).

Klasa II

1. Proszę naucz się czytać wiersza „Zabierz uśmiech na wakacje” CZYTANKA str. 219.
2. Napisz, gdzie spędzisz wakacje lub jak chciałbyś je spędzić (przynajmniej w 5 zdaniach).
3. Dla chętnych: Narysuj swoje ulubione wakacje.

Klasa III

1. Moje plany wakacyjne - napisz kilka zdań.

Klasa IV

Klasa V

1. Proszę przeczytać czytankę „Zaczarowana książka” ze str. 186 z podręcznika „W radosnym kręgu. Czytanka.”
2. Proszę odpowiedzieć na pytania 9 i 10 ze str. 188 z podręcznika „W radosnym kręgu. Czytanka.”
3. Dla chętnych. Polecam szczególnie tym którzy chcą zapracować na certyfikat. W kilku zdaniach opisz swoją ulubioną książkę. Podaj tytuł, krótkie streszczenie i opis bohaterów.

Klasa VI

Klasa VII