na 19-go października 2019

Klasa 0

1. Figlarna Kredka s. 23 - pokoloruj białe pola na żółto i opowiedź co teraz przedstawiają obrazki.

2. Figlarna Kredka s. 26-27
* pokoloruj obraz na żółto. Jakie teraz widzisz owoce?
*Narysuj gęś według wzoru.

Klasa I

1. Dzieci otrzymaly 2 karty pracy:
a) pisanie litery "M, m"- po wykonaniu prosze wkleić do pomorańczowego zeszytu.
b) prosze wyciać wyrazy i ulożyć z nich 4 zdania, wkleić je do pomaranczowego zaszytu i pod kazdym zdaniem narysować mała schematyczna ilustracje.
2. Prosze cwiczyć czytanie zdań i wyrazów s.23, s 25 i 26

(Prosze niech dzieci przynosza do szkoly zatemperowane kredki i ołówki... niech nie przynosza mazaków )

Klasa II

1. Proszę wypełnić ćwiczenie wklejone do zeszytu dotyczace cech charakteru. Napisz rownież 1 zdanie o sobie używajac przymiotników opisujacych cechy charakteru.

DLA CHĘTNYCH

2. Poćwicz czytać tekst ‘Nie wiem jak odpowiedzieć’ czytanka str. 25 oraz wykonaj ćwiczenia 1-3 str. 30-31

Klasa III

1. Proszę naucz się dokładnie polskiego alfabetu posługując się żółtą ramką ze str.20, zwracając uwagę na wymowę  (notatka pod alfabetem) ĆWICZENIA.

2. Wykonaj ćw. 2 i 4/22, 23 i postaraj się uzupełnić z pamięci alfabet na str.24 ĆWICZENIA. Zwróć uwagę na to jaką literę pominięto.

Klasa IV

1. Proszę przeczytaj czytankę " O bramce z Kluską "str.45 i przygotuj się do odpowiedzi na pytania do zadania 1 ze str. 46

2. Przygotuj się do dyktanda str.48

Klasa V

1. Bardzo proszę pokolorować mapę(ksero), które rozdałam w trakcie lekcji. Proszę wkleić to zadanie do zeszytu.

2. Bardzo proszę nauczyć się czytać jednej strony "Mikołajka"-strona 13
Życzę wszystkim miłego weekendu.

Klasa VI

1) Proszę przeczytać czytankę ze str. 39 pod tytułem "Przypowieść o długich łyżkach" z podręcznika "Sercem w stronę ojczyzny. Czytanka."

2) Proszę wykonać zadanie nr 2 ze str. 17 z podręcznika "Sercem w stronę ojczyzny. Ćwiczenia."

Klasa GCSE

1. Proszę nauczyć się czytać tekst z podręcznika str. 12 - 13 i odpowiedzieć pisemnie na pytania 4, 5, 6, 7 i 9 (str. 14)

2. Proszę przygotować się do dyktanda: ból, żadne, próbuj, koleżanka, zmierzch, też, towarzyszyć, niezręcznie, położyć, oskarżać, pokój, przekór, mrukowaty, żmijka, grudy

Dziękuję za obecność i do zobaczenia w następną sobotę 😊