na 21-go marca 2020

Klasa 0

1. Czytanie globalne wyrazów s.48-49 (Rozmowa na temat przygody Kredki).
2. Proszę wykonać wszystkie zadania s.50-51.

Klasa I

Proszę zrobić kartę pracy wklejoną w pomarańczowym zeszycie ( “Ł“).

Klasa II

Klasa III

1. Proszę wykonaj ćwiczenia z rozdziału "Powtorka" z ĆWICZEŃ str.87
2. Przeczytaj następne 3 rozdziały z ksiazki " Detektyw Pozytywka",  zagadka 10, 11, 12.

Klasa IV

1. Proszę wykonaj zadanie domowe str.132 z czytanki.

2. Uzupełnij wyrazy dwuznakiem "rz". W każdym wyrazie określ litery oznaczające spółgłoski, po których piszemy "rz". Wypisz te spółgłoski i naucz się ich na pamięć.  ( kserówki rozdane na zajęciach).

Klasa V

1. Bardzo proszę kontynuować czytanie "Mikołajka".
2.Bardzo proszę obejrzeć "Akademię Pana Kleksa"(film dostępny na kanale YouTube).
Informacja dodatkowa: jeśli w zeszycie ćwiczeń, któryś z tematów został rozpoczęty, a uczniowie mają ochotę dokończyć temat w domu, bardzo wskazane jest wykonanie tych ćwiczeń z dzieckiem w domu.

Klasa VI

Proszę nauczyć się na pamięć jednego z wierszy przygotowanych na Wierszowisko.

Klasa GCSE

1) Proszę przeczytać tekst pt. "Złodziejka" i pisemnie odpowiedzieć na pytania 1-5. Pytanie 6 proszę rozpoczac od opisania wyglądu produktu, następnie skupić się kolejno na zastosowaniu, zaletach oraz jakości i trwałości. Opis produktu powinien zawierać ok. 80 słów.

2) Słowa do ćwiczenia poprawnej pisowni: mózg, odpocząć, zatrzymali, skończyli, zmęczona, wygląda/wyglądają, też, ważne, przedstawia, dwóch, mężczyzn, siedzących, przy, biurku, osób, rodziców, szczerze, grzywką, pomiędzy, kurtki, spacerują, patrzą, ręce, zdjęcie, spędza, więcej.

Dziękuję za obecność w sobotę i do zobaczenia na kolejnych zajęciach.