na 23-go marca 2019

Klasa 0

1. Bardzo proszę o wykonanie poleceń na kartach pracy, Arkusz 1 i Arkusz 1 c. Proszę o wklejenie tych kart do zeszytu.
2. Proszę poćwiczyć czytanie wyrazów i zdań s. 54-57.
3. Dorysuj tyle dinozaurów, aby było ich 5, s. 50-51
4. Narysuj owce według wzoru, odszukaj „n”. Odszukaj jak najwięcej liter „N, n” s. 56-57.

Klasa I

1. Proszę ćwiczyć czytanie tekstów rozdanych dzieciom na lekcji (czerwony zeszyt).
2. Dla chętnych - proszę nauczyć się pięknie recytować wybrany wiersz (konkurs wewnątrzszkolny już w najbliższą sobotę tj. 23 marca).

Klasa II

1. Proszę dokończ „Zimowy sprawdzian” rozpoczęty na lekcji - ĆWICZENIA str. 163-167.
2. Opowiedz rodzicowi co zapamiętałeś z lekcji o Zygmuncie III Wazie.
3. Dla chętnych: przeczytaj opowiadanie „Na spacerze” z CZYTANKI str. 150 i odpowiedz na pytania w ĆWICZENIACH - ćw. 1/168.

Klasa III

1. Napisz, jakim chciałbyś być człowiekiem, kiedy dorośniesz i dlaczego? Wykorzystaj tabelkę z przymiotnikami str. 156 - czytanka
2. Proszę wykonaj zadanie 5 str. 158 - czytanka.

Klasa IV

1. Bardzo proszę wykonać ćwiczenie 1 na stronie 155 (proszę by uczniowie w zeszycie odpowiedzieli na te pytania - zdaniami złożonymi) proszę również wykonać ćwicznie 1 na stronie 157.
2. Bardzo proszę dowiedzieć się jakimi instrumentami astronomicznymi posługiwał się Mikołaj Kopernik oraz opisać je w zeszycie.
3. Bardzo proszę kontynuować lekturę „Karolcia”.

Klasa V

1. Proszę wypełnić wszystkie zadania historyczne z rozdanych skopiowanych materiałów.
2. Dla chętnych. Proszę przygotować krótkie wypracowanie opisujące różnicę pomiędzy konstytucją a regularnymi ustawami zagłosowanymi przez większość sejmową.
Skąd się bierze wyjątkowa pozycja prawna konstytucji?
To jest pytanie bardzo trudne, więc proszę poprosić o pomoc rodziców.

Klasa VI

1. Z tekstu “Wojny Rzeczpospolitej z Moskwa” podkreśl najważniejsze informacji i bądź gotowy/a odpowiedzieć o nich własnymi słowami.
2. Proszę uzupełnić ćwiczenia (ksero str. 44-45) na podstawie czytanki „Wędrujemy po polskich wsiach”.
3. Przypomnienie o spisaniu pytań do wywiadu (osoby wyznaczone).

Klasa VII

1. Proszę napisać krótki artykuł (na wybrany na zajęciach temat) do gazetki szkolnej.
2. Proszę wypisać i przynieść kartkę wielkanocną (kartki rozdane na zajęciach).
3. Dla chętnych - proszę dokończyć ćwiczenia rozpoczęte na zajęciach w niebieskim zeszycie ćwiczeń (ćw. 2-9. str. 22-24).

Do zobaczenia na zajęciach 23 marca!