Trzeci i ostatni semestr rozpoczęliśmy rozdziałem “ Wiosna”. Przypomnieliśmy sobie o świętach i obrzędach obchodzonych w Polsce w tym okresie, czyli: Wielkanoc, śmigus-dyngus, topienie Marzanny, prima aprilis oraz światowy Dzień Ziemi. Ćwiczyliśmy pisownię samogłosek “ą” i “ę” w końcówkach wyrazów oraz ich wymianę: “ą” w l. pojedynczej na “ę” w l. mnogiej.  W klasie omawialiśmy również majowe święta: Święto Pracy, Flagi i Konstytucji. Powtórzyliśmy wiadomości o symbolach narodowych oraz dzieci nauczyły się całego hymnu polskiego (znały do tej pory tylko dwie zwrotki). Oglądały również filmiki pokazujące obchody majowe w Polsce. Zasięgnęliśmy też troszeczkę do historii Polski, aby dowiedzieć się na temat konstytucji, skąd się wzięło to święto i co to jest konstytucja.  

W maju większość dzieci obchodziła dzień I Komunii Świętej. Tutaj omawialiśmy obrzęd z tym związany, słownictwo oraz dzieci dzieliły się przeżyciami tego niezwykłego dla nich dnia. Nie zapomnieliśmy oczywiście o Dniu Matki i Ojca, gdzie utrwalaliśmy pisownię życzeń. Śpiewaliśmy piosenki m.in. “Wiosna” Skaldów oraz recytowaliśmy wiersze. Chętni uczniowie wzięli udział w “Wierszowisku”, konkursie zorganizowanym przez Macierz Szkolną w Londynie. Nasza szkoła zajęła wspaniałe II miejsce!  

Oprócz utrwalenia wiadomości o częściach mowy, rozwiązywaliśmy mnóstwo rebusów, zagadek i krzyżówek i oczywiście nie pominęliśmy kolorowania i wykonywania origami, które dzieci uwielbiają.

Klasa pracowała doskonale przez cały rok. Dzieci były aktywne i chętnie się zgłaszały. Klasa liczyła 28 dzieci, w tym 17 dziewczynek i 11 chłopców.