Podsumowanie pracy za III semestr – klasa III

W trzecim semestrze klasa III liczyła 27 uczniów: 15 dziewczynek i 12 chłopców. Grupa jest bardzo żywa, ale nie ma szczególnych problemów wychowawczych.  Współpraca z rodzicami układa się bardzo dobrze.Plan zajęć odbywał się zgodnie z naszym kalendarzem zajęć przez 9 tygodni ( w tym ferie wiosenne ( od 25 maja do 1 czerwca).

Praca z książkami Małgorzaty Pawlusiewicz „ Z uśmiechem i słońcem” została pozytywnie odebrana przez dzieci i rodziców. W ciągu tego semestru dokończyliśmy cały zaplanowany materiał z naszych książek oraz mnóstwo materiałów dodatkowych. Dzieci na zajęciach pracowały bardzo ciężko, z czego jestem bardzo dumna. Niektórzy poczynili ogromne postępy poprzez ćwiczenia i systematyczność w nauce.

11 maja 2019 odbył się w naszej szkole apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy V przygotowali dekoracje oraz część artystyczną pod kierunkiem pani Moniki Markiewicz oraz pani Roksany Ilków Siuda.  Wszystkim obecnym na apelu uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia. Na zakończenie apelu wszyscy uczniowie odśpiewali hymn państwowy.

18 maja 2019 obchodziliśmy dzień Patrona naszej szkoły – Jana Pawła II.    W klasach przybliżono uczniom życie tego wspaniałego człowieka, który swoją miłością i dobrocią obdarowywał wszystkich ludzi napotkanych na swojej drodze.

Wzorem ubiegłych lat, 22 czerwca 2019 odbył się wyjazd do Laxton Hall na Wesoły Dzień Dziecka. To gromadząca tysiące polskich dzieci z całej Wielkiej Brytanii wspaniała całodzienna impreza plenerowa z mnóstwem konkursów, zawodów i zabaw. Była koszykówka, siatkówka, piłka nożna, przeciąganie liny i wyścigi w workach– to tylko kilka przykładów z naszego Wesołego Dnia Dziecka.

09 czerwca nasza szkoła wzięła udział w konkursie recytatorskim „ Wierszowsko” w kategorii grupowej. Tematem tegorocznej edycji konkursu była : Rodzina. O mamie, tacie, siostrze i bracie, i wszystkich tych, których kochacie!”.  Zajęliśmy drugie miejsce i wszyscy jesteśmy ogromnie dumni z naszych małych aktorów!

06 lipca 2019 w naszej szkole odbył się piknik rodzinny połączony z zakończeniem roku szkolnego 2018/2019. Dzieciom zostały wręczone świadectwa,  zasłużone certyfikaty oraz książki. Potem było już tylko szaleństwo na całego, malowanie twarzy, pyszne przekąski i wiele innych atrakcji.

Dziękuję nauczycielom, uczniom i rodzicom za bardzo udany rok szkolny 2018/2019.

                                                                                        Wioleta Cieślak