Klasa 1 jest zespołem koleżeńskim, zgranym i razem uczniowie tworzą znakomitą grupę, która dodaje energii, zachęca do nowych pomysłów i wyzwań.

Szybko minął nam pierwszy semestr roku szkolnego 2019/2020.

Początkowe zajęcia poświęciliśmy nie tylko na wprowadzaniu nowych tematów, ale także na poznawaniu siebie nawzajem. Dzieci bardzo szybko zadomowiły się w nowej sali klasowej i przyzwyczaiły do nauczycieli. Jednym z naszych ulubionych zajęć są wspólne rozmówki klasowe, w kręgu na dywanie, podczas których każdy ma szansę opowiedzieć coś o sobie, zadać pytanie, poznać nowe, ciekawe polskie słowa oraz ich znaczenie, które zawsze wspólnie wyjaśniamy, tłumaczymy, a dzieci zaskakują nas swoją oryginalnością i kreatywnością opowiadań.

Wspólnie odkrywamy różnice występujące w dźwiękach wymawianych głosek pomiędzy językiem polskim, a angielskim. W kilka minionych, pracowitych miesięcy przeczytaliśmy oraz wspólnie omówiliśmy większość rozdziałów pierwszej części podręcznika pt. Sprytny Ołówek.

Na każdych zajęciach intensywnie ćwiczymy czytanie i zapis polskich znaków graficznych oraz wymowę głosek poprzez rozwiązywanie krzyżówek i rebusów słownych. Od początku roku szkolnego dzieci systematycznie utrwalają litery poznane już wstępnie w klasie 0, uczą się głoskować, czytać, a także liczyć. Omawiamy polskie tradycje, kulturę, święta, a zajęcia również opierają się na elementach historii i geografii Polski. Z tygodnia na tydzień wszyscy robią postępy, co jest powodem ogromnej satysfakcji dla nauczycieli.

W klasie 1 sporo dziewczynek i chłopców jest zainteresowanych wychowaniem muzycznym – dzieci mają dobry słuch i poczucie rytmu, stąd też lubią zabawy ze śpiewem i muzyką. Te zdolności miały okazję zaprezentować nie tylko śpiewając wielokrotnie Hymn Polski podczas szkolnych apeli, ale także w trakcie występów artystycznych, tj Pasowanie Pierwszoklasistów oraz Jasełka. Przepiękna uroczystość Pasowania odbyła się w listopadzie, na którą dzieci same wykonały zaproszenia i dekoracje, każdy miał okazję wystąpić przed publicznością i dumnie przeczytać czy powiedzieć wierszyk.

Warto również wspomnieć, że znaczna część klasy należy do szkolnego chóru i regularnie uczęszcza na zajęcia śpiewu.

 

Nauczyciele mogą liczyć na pomoc i wsparcie Rodziców, którzy są bardzo dobrze zorganizowani, potrafią ze sobą współpracować i nie odmawiają nigdy pomocy, za co w imieniu pedagogów i rady Szkoły ogromnie dziękujemy. Dziękujemy również za miłe słowa, kartki oraz upominki i także życzymy wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku 2020.

 

W wiosennym semestrze będziemy kontynuować poznawanie kolejnych liter i dźwięków występujących w polskim alfabecie oraz ćwiczyć czytanie coraz trudniejszych i dłuższych tekstów literackich.

 

 

Pozdrawiamy nauczyciele klasy 1.