W tym roku klasa IV liczy 25 uczniów - 13 dziewczynek i 12 chłopców.
Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach oraz są bardzo aktywne. Często zgłaszają się do odpowiedzi i swoją postawą uaktywniają innych. Są zawsze przygotowane do lekcji i chętnie dzielą się wiedzą z innymi. 


Razem z dziećmi staramy się przestrzegać szkolnego i klasowego regulaminu zachowania oraz dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.
Jako nauczyciel dbam o to, by moja współpraca z rodzicami układała się jak najlepiej a dzieci zawsze kulturalnie odnosiły się do siebie oraz nawiązywały pozytywne kontakty z rówieśnikami.
Podczas pierwszego trymestru bardzo ciężko pracowaliśmy nad gramatyką. Dzieci rozróżniają rodzaje i formy rzeczowników, liczbę pojedynczą i mnogą, stopniowanie przymiotników, pisownie wielkiej litery, przyimki oraz „ó” wymienne i „ó” niewymienne.
Poznaliśmy również wiele interesujących faktów o bogatej kulturze naszego kraju oraz jego ciekawej historii.
Mimo ciężkiej i solidnej nauki na zajęciach znaleźliśmy czas na rozrywkę i zabawę.
9 listopada wszystkie dzieci uczestniczyły w apelu z okazji Dnia Niepodległości. W tym roku nasza klasa miała ogromny zaszczyt przygotować ten apel. Uczniowie włożyli wiele wysiłku i serca w zorganizowaniu tej doniosłej uroczystości.
30 listopada 2019 odbyły się Andrzejki w naszej klasie. Wszystkie dzieci bardzo chętnie brały udział we wróżbach i zabawach.
7 grudnia ozdabialiśmy w klasach przepiękne dekoracje świąteczne, które są częścią przygotowań do tegorocznych Jasełek.  Tego dnia uczniowie również otrzymali pierwsze brązowe certyfikaty. Wszystkim dzieciom ogromnie gratuluję i dziękuję za solidną pracę.
14 grudnia odbyły się Jasełka oraz szkolna wigilia. Dzieci odwiedził również Święty Mikołaj wraz ze swoimi elfami. Wszystkie buźki były uśmiechnięte i uczniowie wraz z rodzicami bawili się wspaniale. 
Korzystając z okazji, życzę wszystkim Zdrowych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia!
Wiola Cieślak – klasa IV