Pierwsza w historii szkoły klasa GCSE liczy obecnie 11 uczniów. Za nami pierwszy trymestr, który poświęciliśmy na integrację, zapoznanie się z przebiegiem egzaminu GCSE oraz nauki słownictwa i umiejętności związanych z podejściem do egzaminu.

Podczas pierwszych zajęć spisaliśmy klasowy regulamin oraz podzieliliśmy się naszymi oczekiwaniami na kolejne dwa lata trwania kursu. Wykonaliśmy również pierwsze zadania integracyjne, aby lepiej się poznać i nauczyć współpracować ze sobą.
 
W trakcie pierwszego trymestru skupiliśmy się tematyce dotyczącej stylu życia. Poznaliśmy słownictwo związane z rodziną, przyjaciółmi, tradycjami weselnymi oraz zagadnieniami społecznymi. Powtórzyliśmy wiadomości związane z podstawowymi częściami mowy. Podczas zajęć ćwiczyliśmy umiejętności czytania i słuchania ze zrozumieniem, a także umiejętności dyskusji (podawanie argumentów) oraz wypowiedzi pisemnej. Aby przygotować się do dyktand, musieliśmy opanować wiele trudnych ortograficznie słów. Podjęliśmy również pierwsze próby tłumaczenia tekstu z języka angielskiego na język polski, co okazało się nie takie proste jak na początku zakładaliśmy. Jeśli czas nam na to pozwalał, zajęcia urozmaicaliśmy grami edukacyjnymi bądź integracyjnymi.
 
Poza nauka w klasie, wzięliśmy również udział w spotkaniu z panią europoseł dr. Barbarą Gibson, która zaraz po wizycie w polskiej szkole sobotniej w Welwyn Garden City odwiedziła naszą szkołę, co dla społeczności polskiej w Wielkiej Brytanii prawdopodobnie było wydarzeniem bez precedensu. Pani Gibson opowiedziała nam o Brexicie oraz jakie będą jego skutki dla mniejszości narodowych znajdujących na terenie Wielkiej Brytanii. Dowiedzieliśmy się również, na czym polega praca europosła. Pytaniom nie było końca!
 
Drugim, ważnym wydarzeniem, były warsztaty poświęcone tematyce funkcjonowania brytyjskiego parlamentu. Warsztaty te prowadzone były przez pana Michała Siewniaka. Dowiedzieliśmy się, z jakich części składa się brytyjski parlament oraz jak pracuje. Pod koniec zajęć miała miejsce część praktyczna, w której bardzo chętnie wszyscy wzięliśmy udział.
 
Pierwszy trymestr zakończyliśmy szkolnymi jasełkami.
 
Przed nami bardzo intensywne dwa trymestry i dużo nauki!