Rok szkolny 2018/19 przedszkole tak jak i cała szkoła rozpoczęło apelem, na którym pani Dyrektor powitała wszystkie dzieci i rodziców, następnie w salach odbyło się spotkanie wychowawcami klas.

Kilka pierwszych zajęć poświęciliśmy na zabawy integracyjne i muzyczno – ruchowe - dzieci uczyły się imion nowych kolegów i koleżanek, a także zapoznawały się z zasadami obowiązującymi w przedszkolu i szkole. Dzieci bawiły się do "Zabaw przez ruch wg Doroty Dziamskiej" polegających na ćwiczeniach manualnych i ruchowych z towarzyszeniem muzyki, a także wykonywały prace plastyczne w oparciu o materiały szkoleniowe Małgorzaty Małyskiej (pastele i duże arkusze papieru). Przedszkolaki uczyły się również piosenek z programu muzycznego opracowanego na potrzeby przedszkoli " Moje trzy i cztery latka", "Nasze muzyczne przedszkole, Gimnastyczne figle muzyczne Katarzyny Kulikowskiej", "Twórcze Metody Pracy z Dzieckiem Haliny Kubarskiej-Klimek", "Przedszkole trzylatka i czterolatka", "Hopsasanki Zabawianki", "Jesień w przedszkolu, Zima w przedszkolu". Przedszkolaki miały "Pasowanie na Przedszkolaka" z udziałem pani Dyrektor i uczniów klasy V, podczas którego otrzymały dyplomy, szkolne koszulki i pamiątkowe medale. Przedszkole brało też udział w apelach szkolnych takich jak " Dzień Niepodległości" i "Jasełka", które połączone były z Wigilią szkolną i wręczaniem prezentów przez Mikołaja. Przedszkolaki wspólnie z uczniami klasy 0 przygotowywały również ozdoby świąteczne, które były sprzedawane podczas Jasełek, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostały przekazane na zakup sztandaru szkoły. Do tej pry zajmowaliśmy się tematami związanymi z porami roku (jesień, zima), z naszymi rodzinami i miejscami zamieszkania, z dobrymi manierami, z okolicznościowymi świętami takimi jak: Dzień Nauczyciela, Dzień Niepodległości, Mikołajki, Wszystkich Świętych, Święta Bożego Narodzenia, Karnawał, Higiena, Dzień Babci i Dziadka. W tracie roku szkolnego doszło do nas kilkoro nowych dzieci, które szybko się zaaklimatyzowały.