Choć błyskawicznie minął nam jesienny semestr roku szkolnego 2018/2019, to wypełniony był intensywną pracą, nauką i zabawą.

Już od pierwszych naszych spotkań rozpoczęliśmy poznawanie liter polskiego alfabetu, dzieci z zaangażowaniem wykonywały ćwiczenia na lekcjach oraz chętnie realizowały swoje pomysły na naukę. Uczniowie podjęli wyzwanie związane z systematyczną nauką czytania i pisania po polsku regularnie uczęszczając na zajęcia oraz odrabiając prace domowe. Wspólnie opanowaliśmy czytanie sylabowe złożone z pierwszych poznanych liter. Odkryliśmy niektóre różnice występujące w dźwiękach wymawianych głosek pomiędzy językiem polskim, a angielskim. Zdążyliśmy na dobre zaprzyjaźnić się z naszą klasową maskotką Filipem, którego dzieci uwielbiają zabierać do domu na cotygodniowe rozrywki i przygody.

W te kilka pracowitych miesięcy przeczytaliśmy oraz wspólnie omówiliśmy całą pierwszą część podręcznika pt. Sprytny Ołówek, dzięki której zaznajomiliśmy się nie tylko z czytaniem sylabowym przy pomocy Robota Sama - jednego z bohaterów książki, pisaniem liter poprzez rysowanie prac plastycznych, ale także z mapą Polski czy elementami kultury i historii Polski, kiedy to dzieci wspaniale zainscenizowały w klasie utwór pt. “Legenda o założeniu Gniezna”.

W listopadzie udało nam się przygotować przepiękną uroczystość Pasowania Pierwszoklasistów, na którą dzieci same wykonały zaproszenia oraz podczas której każdy miał okazję wystąpić przed publicznością i dumnie przeczytać czy powiedzieć wierszyk. W naszej szkole odbyło się również wiele innych apeli tj. Dzień Nauczyciela, 100 Lat Niepodległości, Jasełka, w których Pierwszaki doskonale reprezentowały szkołę, czy to śpiewając hymn narodowy, przygotowując ozdoby świąteczne czy też występując na scenie.

  


W wiosennym semestrze czeka nas sporo gier i zabaw, ale także będziemy kontynuować poznawanie kolejnych liter i dźwięków występujących w polskim alfabecie oraz ćwiczyć czytanie coraz to trudniejszych i dłuższych tekstów literackich.


Pozdrawiamy
Nauczyciele klasy 1.