Dzieci klasy 3 w większości są zdyscyplinowane na zajęciach i aktywne. Chętnie w nich uczestniczą i wykonują poszczególne zadania i ćwiczenia.

Wspólnie z dziećmi dbamy o przestrzeganie szkolnego i klasowego regulaminu zachowania, a jako nauczyciel dbam o to, by moja współpraca z rodzicami układała się jak najlepiej.

W ciągu pierwszego trymestru dzieci nabyły umiejętności w zakresie czytania, rozumienia i pracy z tekstem jak również rozwinęły zasób słownictwa i wzbogaciły język. Coraz chętniej same zgłaszają się do czytania tekstów z czytanek i samodzielnych dłuższych wypowiedzi przed całą klasą.

Na każdych zajęciach systematycznie pracujemy nad gramatyką. Dzieci rozróżniają głoskę i literę, samogłoski i spółgłoski, znają porządek alfabetyczny liter, wielką literę, potrafią przenosić wyrazy sylabami, poznały znaki przestankowe i rodzaje zdań.

Większość pierwszego semestru spędziliśmy na nauce, ale za to na Andrzejkach wesoło się bawiliśmy. Wszystkie dzieci bardzo chętnie brały udział we wróżbach i zabawach.

1 grudnia mieliśmy wyjazd do teatru w Londynie na spektakl pt. „Pinokio”. Dzieci wyszły z przedstawienia zadowolenie i uśmiechnięte.

W końcu doczekaliśmy się również Jasełek, na które wszyscy sumiennie się przygotowali. W tym dniu była niesamowita zabawa.

Teraz z niecierpliwością czekamy na przerwę świąteczną.

Wszystkim dzieciom dziękuję za solidną pracę oraz gratuluję otrzymania pierwszych brązowych certyfikatów.

Pierwszy semestr zakończyliśmy „z uśmiechem i słońcem” !

Wychowawca klasy
Wiola Cieślak