na 23 stycznia 2021

1. Wydrukować, pociąć i ułożyć puzzle: Babcia, Dziadek
(jeśli ktoś nie może wydrukować proponujemy stworzyć własne puzzle tzn. pociąć dowolną przez siebie wybraną kartkę, zdjęcie itp.)
2. Przeczytać wiersz "Podziękowania dla Babci i Dziadka"

(załączniki na dole strony)

Klasa 0

1. Proszę o powtórkę czytania słów z podręcznika strona 6-7 oraz 12-13 oraz wypełnienie ćwiczenia, podręcznik str. 14
2. Proszę, aby dzieci narysowały literę ‘s” na środku kartki w zeszycie i wokół tej literki słowa, które zaczynają się na tę literkę (minimum 2). Jeśli dzieci mają ochotę mogą również wkleić ilustrację tego słowa bądź je narysować.
3. Dla chętnych: proszę, aby dziecko wybrało jeden przedmiot i przygotowało się do opowiedzenia o tym przedmiocie używając różnorodnych przymiotników na następne zajęcia.

Klasa 1

Dokończ zadania ze strony 75 białej książki .
Zrób laurkę dla babci i dziadka z wierszykiem.

Klasa 2

1. Przeczytaj wierszyki " Babcie bywają różne " oraz " Mój dziadzio" str. 119.
2. Napisz w zeszycie własne życzenia dla Babci i Dziadka z Okazji ich święta. Prześlij wykonane zadanie e-mailem lub dodaj na classroomie.

Klasa 3

Prosze uzupełnij zeszyt według załącznika 1 (na dole strony)
1. Przeczytaj wierszyki do babci i dziadka z CZYTANKI str.112-113
2. Wykonaj ćw. 3/63 z ĆWICZEŃ
3. Dla chętnych: znajdz 10 różnic i hasło, załącznik 2, 3.

Klasa 4

1. Proszę zrobić zadanie z zeszytu ćwiczeń ze strony 109 (dobierając słowa z ramki proszę ułożyć zdania i zapisać).
2. Proszę zapisać w zeszycie 10 słów, które kojarzą się z podróżowaniem.

Klasa 5

1. Proszę wykonać ćwiczenie 4 na stronie 17 oraz ćwiczenie 7 na stronie 18.
2. Przypomnieć sobie znaczenie i wypisać w zeszycie wszystkie nowo poznane słowa (powstaniec, łączniczka, okupant, harcerz, sojusz, okupant, zniewolić, klęska, poddać się).

Klasa 6

(załączniki na dole strony).

GCSE

Workbook, s. 60