na 24 kwietnia 2021

Przedszkole

Dzieci otrzymują do wypełnienia 2 karty pracy, zachęcamy do stałego czytania dzieciom w języku polskim.
Dla chętnych piosenka do śpiewania:
Fasolki "Poczytaj mi tato, poczytaj mi mamo" tekst dzieci otrzymały po zajęciach.
(załączniki na dole strony)

Klasa 0

1. Figlarna Kredka nr 3, s.8-9
- narysuj piłkę według wzoru. Odszukaj “G”.
- Połącz wyrazy z obrazkami

2. Rozwiąż zagadkę:
Jak nazwiemy kwiatek,
co śniegi przebija
i zwiastuje wszystkim,
że zima już mija?

3. Narysuj obrazek związany z tematem “piłka nożna”. Podpisz elementy Twojego rysunku używając słow: kibic, gol, piłka, bramka, sędzia, mecz, stadion piłkarski, drużyna, gwizdek, boisko, piłka nożna. (użyj 3 słów).

Klasa 1

1.Czytanka ze strony 41 ‚Gry komputerowe’ oraz zadania do tego
2.Proszę napisać jakie masz hobby.

Klasa 2

1. Napisz w zeszycie jak możesz pomóc Ziemi, by mogła dla nas istnieć dalej (maximum 5 zdań).
2. Wykonaj zadanie 4 str.215 - książka ćwiczenia.

Klasa 3

1. Proszę dokończ ćwiczenia, które nie zdążyłeś zrobić na lekcji ze str. 94-96 i zrób "Powtórkę" o czasowniku, ćwiczenia ze str. 97-99.
2. Proszę dzieci o przyniesienie wszystkich kartek "Książka o mnie", gdyż będziemy ją składali w okładkę. Przypominam, że zadania polegały głównie na napisaniu kilku zdań związanych z obrazkiem a nie tylko na kolorowaniu obrazków. Kto będzie miał czas i ochotę może to nadrobić :)

Klasa 4

1. Proszę dokończyć zadanie z Zeszytu ćwiczeń, strona 144.
2. Proszę odmienić przez przypadki słowa: oko, butelka.
3. Dla chętnych - Poczuj się jak malarz! Namaluj obraz/obrazek, który będzie przedstawiał miejsce, do którego chciałbyś pojechać.

Klasa 5

1. Bardzo proszę przeczytać opowiadanie pt. „Historia mojego nazwiska” oraz pisemnie odpowiedzieć na pytania z cw. 1/138.
2. Proszę wykonać ćwiczenia 4,5,6/142.

Klasa 6

1. Proszę o przeczytanie tekstu ze strony 64-65 i odpowiedzenie na pytania „Zastanów się i odpowiedz”.
2. Proszę napisać, czy podobała ci się postawa Wojtka. Jeśli tak - dlaczego?.

GCSE

1. Suplement , str. 10 - proszę naucz się płynnie czytać tekst "Mówiąc inaczej" - czyli rosnąca popularność vlogerów. Podkreśl trudne wyrazy w tekście.
2. Suplement, str. 11, zad. 2 - proszę obejrzyj film Pauliny Mikuły pt. "Mówiąc inaczej. Everybody kleszczą w ręce, czyli o anglicyzmach. Odc. 6" i odpowiedz na zadane pytania.
3. Dla chętnych - Suplement, str. 11, zad. 5 - przetłumacz pierwszy akapit tekstu "Digital world".