Dzisiaj mija 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II - jednego z największych Polaków wszechczasów, Papieża Pielgrzyma, a także patrona naszej szkoły. Pamiętamy!

Polska Szkoła Sobotnia im. Jana Pawła II w St Albans rozpoczyna rekrutację na rok szkolny 2020/2021 dnia 8 maja, a kończy 14 czerwca 2020 roku.

Formularze prosimy wypełnić online i zapoznać się z Regulaminem Szkoły.

Formularze zgłoszeniowe na rok szkolny 2020/21 nadesłane przed rozpoczęciem rekrutacji oraz po jej zakończeniu nie będą brane pod uwagę.

W ubiegłą sobotę 29 lutego miała miejsca druga już w tym roku szkolnym ceremonia rozdania certyfikatów. Tym razem, oprócz brązowych, zostały już wręczone również srebrne certyfikaty, a wraz z nimi symboliczne nagrody. Przypominamy, że aby uzyskać certyfikat, uczeń musi uzbierać pięć gwiazdek w danym kolorze (odpowiednio brązowych, srebrnych i złotych) za aktywność i pracę na lekcji. Gratulujemy! Kolejna ceremonia wręczenia certyfikatów już 28 marca.

31 stycznia 2020 roku, w przeddzień opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię,

Budowanie świadomości społecznej i politycznej

Gramy razem z WOŚP Watford.

Z radością informujemy, że nasza Szkoła, otrzymała wsparcie finansowe od Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” ze środków Kancelarii Senatu RP w ramach opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2019r.

Dofinansowanie częściowo pokryło koszty wynajmu pomieszczeń.

Przypominamy, iż w sobotę 14września rozpoczynamy zajęcia w naszej szkole. Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się o 9.30 uroczystym apelem. Serdecznie zapraszamy dzieci jak i rodziców.

Byliśmy w Laxton Hall na wesołym dniu dziecka. Masa atrakcji, świetna zabawa, dużo słońca i pyszne jedzenie.

Ogromny sukces dzieci reprezentujących naszą Szkołę podczas Finału Wierszowiska 2019 w POSK. Emilka R., Emilka F., Hania, Amelka, Adele, Olga, Natalia K., Jaś, Ignaś, Sara, Olivia i Natalia K. wywalczyli wspaniałe II miejsce! Jesteśmy z Was bardzo dumni!

22 czerwca 2019 w godzinach od 11:00-18:00 w malowniczo położonej posiadłości w Laxton Hall (NN17 3AU, blisko Corby, Northamptonshire) odbędzie się Wesoły Dzień Polskiego Dziecka organizowany przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii pod patronatem Polskiej Macierzy Szkolnej. My również się tam wybieramy.

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 zakończyła się 12 maja. Rodzice, którzy wypełnili i wysłali formularz pomiędzy 6 kwietnia a 12 maja 2019 roku otrzymają maila z wynikami naboru najpóźniej do 30 czerwca.

Polska Szkoła Sobotnia im. Jana Pawła II w St Albans rozpoczyna rekrutację na rok szkolny 2019/2020 od dnia 6 kwietnia, a kończy 12 maja 2019 roku.

Formularze prosimy wypełnić online i zapoznać się z Regulaminem Szkoły.

Tylko zgłoszenia nadesłane w podanym terminie będą uwzględniane przy rekrutacji uczniów na przyszły rok szkolny. Formularze nadesłane w ciągu bieżącego roku szkolnego nie będą rozpatrywane.

Z radością informujemy, że nasza Szkoła, otrzymała wsparcie finansowe od Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” ze środków Kancelarii Senatu RP w ramach opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2018r.

Dofinansowanie częściowo pokryło koszty wynajmu pomieszczeń.

Przypominamy iż już w najbliższą niedzielę  13 stycznia 2019 roku odbędzie się kolejny, już 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będziemy grali w Watford, gdzie serdecznie wszystkich zapraszamy.

Szanowni Rodzice,

Uprzejmie informujemy, iż 1 grudnia nasza szkoła organizuje wyjazd do teatru Syrena w Londynie na spektakl pt. ,,Pinokio”. Przedstawienie rozpoczyna się o godzinie 16.00.
W tym dniu lekcje odbędą się zgodnie z kalendarzem zajęć. Po zajęciach lekcyjnych zostanie podstawiony autokar. Wyjazd planowany jest o godzinie 13.00 natomiast powrót koło godziny 19.30.