Czy jesteś rodzicem / opiekunem dzieci w wieku dwóch, trzech lub czterech lat?

Czy wiesz, że możesz mieć prawo do bezpłatnej wczesnej edukacji dla swojego dziecka?

Prosimy zapoznać się z załączoną ulotką "Darmowe formy opieki nad dziećmi", zawierającą szczegółowe informacje na temat wszystkich uprawnień, do których możesz mieć dostęp (Załączniki na dole strony).

Poniżej znajduje się również link do strony, gdzie można znaleźć kilka przydatnych informacji oraz link do aplikacji – 15 darmowych godzin w tygodniu dla dwulatków:

www.hertfordshire.gov.uk/earlyeducation2

Zapoznaj  się ze wszystkimi darmowymi korzyściami z korzystania z opieki nad dziećmi:

Dlaczego rodzice i opiekunowie powinni korzystać z opieki nad dziećmi?

"Od czasu pójścia do przedszkola, mój syn jest bardziej pewny siebie w rozmowach z innymi ludźmi, naprawdę zauważylam różnicę"

"Ona zawsze pyta, kiedy może zobaczyć swoich szkolnych przyjaciół ponownie i tęskni za nimi w weekendy, lubi opowiadać o swoich znajomych"

"Wiem, że jest bezpieczna w przedszkolu, ponieważ pracownicy są troskliwi i nigdy nie martwiłam się o jej bezpieczeństwo i zdrowie"

"Uwielbiam kiedy wraca do domu i opowiada o swoim dniu w przeczkolu.  To sprawia, że czuję się tak szczęśliwa, że nie tylko dobrze się bawi, ale też się uczy.  Podczas kolacji, mój syn czasem liczy groszek, co sprawia,że jestem z niego taka dumna”

"Wiem, że to naprawdę przygotowało ją do szkoły.  3 miesiące temu byłam tak zaniepokojona jej pójściem do szkoły i to było naprawdę trudne, ale teraz oboje jesteśmy gotowi na ten następny krok."

Dzieci mówią:

"Uwielbiam chodzić do przedszkola, ponieważ widzę mojego najlepszego przyjaciela i gramy razem w różne gry"

"Lubię bawić się w szkole w piaskownicy, nie mam jej w domu,  więc lubię tam chodzić"

"Wychodzimy bawić sie na zjezdzalniach a gdy jest zimno  zakładamy kurtki i czapki. Jeśli pada deszcz to zostajemy w szkole i gramy w gry"

"Nauczyłem się liczyć do pięciu i lubię liczyć.  Ellie powiedziała że jestem naprawdę dobry i juz niedługo będę mógł liczyć dalej niż do pięciu, tak jak mój brat.”

"Pewnego dnia namalowałem  dinozaura a mój nauczyciel zawiesił go na ścianie! Jestem dobry w malowaniu obrazków"

Z wielką przyjemnością informujemy, że po długich poszukiwaniach i negocjacjach udało nam się znaleźć nową lokalizację szkoły.

Rok 2020 jest natomiast rokiem szczególnym ze względu na 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Prezetujemy tutaj prace dzieci z naszej szkoły.

Dzisiaj mija 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II - jednego z największych Polaków wszechczasów, Papieża Pielgrzyma, a także patrona naszej szkoły. Pamiętamy!

Polska Szkoła Sobotnia im. Jana Pawła II w St Albans rozpoczyna rekrutację na rok szkolny 2020/2021 dnia 8 maja, a kończy 14 czerwca 2020 roku.

Formularze prosimy wypełnić online i zapoznać się z Regulaminem Szkoły.

Formularze zgłoszeniowe na rok szkolny 2020/21 nadesłane przed rozpoczęciem rekrutacji oraz po jej zakończeniu nie będą brane pod uwagę.

W ubiegłą sobotę 29 lutego miała miejsca druga już w tym roku szkolnym ceremonia rozdania certyfikatów. Tym razem, oprócz brązowych, zostały już wręczone również srebrne certyfikaty, a wraz z nimi symboliczne nagrody. Przypominamy, że aby uzyskać certyfikat, uczeń musi uzbierać pięć gwiazdek w danym kolorze (odpowiednio brązowych, srebrnych i złotych) za aktywność i pracę na lekcji. Gratulujemy! Kolejna ceremonia wręczenia certyfikatów już 28 marca.

31 stycznia 2020 roku, w przeddzień opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię,

Budowanie świadomości społecznej i politycznej

Gramy razem z WOŚP Watford.

Z radością informujemy, że nasza Szkoła, otrzymała wsparcie finansowe od Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” ze środków Kancelarii Senatu RP w ramach opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2019r.

Dofinansowanie częściowo pokryło koszty wynajmu pomieszczeń.

Przypominamy, iż w sobotę 14września rozpoczynamy zajęcia w naszej szkole. Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się o 9.30 uroczystym apelem. Serdecznie zapraszamy dzieci jak i rodziców.

Byliśmy w Laxton Hall na wesołym dniu dziecka. Masa atrakcji, świetna zabawa, dużo słońca i pyszne jedzenie.

Ogromny sukces dzieci reprezentujących naszą Szkołę podczas Finału Wierszowiska 2019 w POSK. Emilka R., Emilka F., Hania, Amelka, Adele, Olga, Natalia K., Jaś, Ignaś, Sara, Olivia i Natalia K. wywalczyli wspaniałe II miejsce! Jesteśmy z Was bardzo dumni!

22 czerwca 2019 w godzinach od 11:00-18:00 w malowniczo położonej posiadłości w Laxton Hall (NN17 3AU, blisko Corby, Northamptonshire) odbędzie się Wesoły Dzień Polskiego Dziecka organizowany przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii pod patronatem Polskiej Macierzy Szkolnej. My również się tam wybieramy.

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 zakończyła się 12 maja. Rodzice, którzy wypełnili i wysłali formularz pomiędzy 6 kwietnia a 12 maja 2019 roku otrzymają maila z wynikami naboru najpóźniej do 30 czerwca.

Polska Szkoła Sobotnia im. Jana Pawła II w St Albans rozpoczyna rekrutację na rok szkolny 2019/2020 od dnia 6 kwietnia, a kończy 12 maja 2019 roku.

Formularze prosimy wypełnić online i zapoznać się z Regulaminem Szkoły.

Tylko zgłoszenia nadesłane w podanym terminie będą uwzględniane przy rekrutacji uczniów na przyszły rok szkolny. Formularze nadesłane w ciągu bieżącego roku szkolnego nie będą rozpatrywane.