Czy jesteś rodzicem / opiekunem dzieci w wieku dwóch, trzech lub czterech lat?

Czy wiesz, że możesz mieć prawo do bezpłatnej wczesnej edukacji dla swojego dziecka?

Prosimy zapoznać się z załączoną ulotką "Darmowe formy opieki nad dziećmi", zawierającą szczegółowe informacje na temat wszystkich uprawnień, do których możesz mieć dostęp (Załączniki na dole strony).

Poniżej znajduje się również link do strony, gdzie można znaleźć kilka przydatnych informacji oraz link do aplikacji – 15 darmowych godzin w tygodniu dla dwulatków:

www.hertfordshire.gov.uk/earlyeducation2

Zapoznaj  się ze wszystkimi darmowymi korzyściami z korzystania z opieki nad dziećmi:

Dlaczego rodzice i opiekunowie powinni korzystać z opieki nad dziećmi?

"Od czasu pójścia do przedszkola, mój syn jest bardziej pewny siebie w rozmowach z innymi ludźmi, naprawdę zauważylam różnicę"

"Ona zawsze pyta, kiedy może zobaczyć swoich szkolnych przyjaciół ponownie i tęskni za nimi w weekendy, lubi opowiadać o swoich znajomych"

"Wiem, że jest bezpieczna w przedszkolu, ponieważ pracownicy są troskliwi i nigdy nie martwiłam się o jej bezpieczeństwo i zdrowie"

"Uwielbiam kiedy wraca do domu i opowiada o swoim dniu w przeczkolu.  To sprawia, że czuję się tak szczęśliwa, że nie tylko dobrze się bawi, ale też się uczy.  Podczas kolacji, mój syn czasem liczy groszek, co sprawia,że jestem z niego taka dumna”

"Wiem, że to naprawdę przygotowało ją do szkoły.  3 miesiące temu byłam tak zaniepokojona jej pójściem do szkoły i to było naprawdę trudne, ale teraz oboje jesteśmy gotowi na ten następny krok."

Dzieci mówią:

"Uwielbiam chodzić do przedszkola, ponieważ widzę mojego najlepszego przyjaciela i gramy razem w różne gry"

"Lubię bawić się w szkole w piaskownicy, nie mam jej w domu,  więc lubię tam chodzić"

"Wychodzimy bawić sie na zjezdzalniach a gdy jest zimno  zakładamy kurtki i czapki. Jeśli pada deszcz to zostajemy w szkole i gramy w gry"

"Nauczyłem się liczyć do pięciu i lubię liczyć.  Ellie powiedziała że jestem naprawdę dobry i juz niedługo będę mógł liczyć dalej niż do pięciu, tak jak mój brat.”

"Pewnego dnia namalowałem  dinozaura a mój nauczyciel zawiesił go na ścianie! Jestem dobry w malowaniu obrazków"